Chemický peeling

Obnova pleti


Máme za sebou krásné a dlouhé léto. Spousta z nás se vystavovala slunečním paprskům a snažila se ze sluníčka vytáhnout co nejvíce energie. A i když jsme po létě prohřátí snad na celou zimu, možná jsme zaznamenali i negativní dopady slunečního záření. Ano, mám na mysli pigmentové skvrny. Jedna se o přirozenou obrannou reakci pokožky na sluníčko, melanocyty zvýší produkci kožního barviva melaminu a ten může na pokožce zanechat nerovnoměrné tmavší skvrny. U někoho mohou vypadat jako roztomilé pihy na nose a u někoho mohou nabrat podobu mapy Austrálie.

Teď na podzim se nabízí zajímavé řešení. Říká se mu chemický peeling a ne, není to tak hrozné jak to zní. Pokud se vám podaří najít tu správnou kombinaci efektivity, snášenlivosti a perfektního výsledku, je to jedna z nejpříjemnějších metod, jak se vypořádat nejen s pigmentovými skvrnami. Chemický peeling je ideálním řešením také na drobné jizvičky po akné, na zjemnění pokožky či na zmírnění příznaků stárnutí pleti (rozuměj vrásky :). Všechno ale není tak ideální, jak se na první pohled zdá. Aby bylo možné dosáhnout co nejlepších výsledku, bude to znamenat také práci pro Vás, pro klientku. Pleť ošetřená chemickým peelingem je zbavená veškeré své přirozené ochrany a proto musí být denně ošetřována popeelingovou péčí po dobu ošetření a ještě následující měsíc po ošetření. Chemický peeling se doporučuje provést jako cyklus ošetření každé 2 týdny po dobu 3 měsíců. Záleží samozřejmě na potřebách a představách každého klienta. Je možné provádět i udržovací ošetření několikrát ročně.

Jak tedy ošetření chemickým peelingem vypadá? Žádné velké přípravy před procedurou absolvovat nemusíte, jen odstranění chloupků na obličeji by mělo proběhnout 3-4 dny před peelingem. V salonu jsou pak na očištěný obličej nanášeny různé dermokosmetické přípravky od chemického peelingu, přes neutralizátor až po ochranné vrstvy. Vše trvá cca 30 minut. Na Vás pak bude domácí péče, kdy se ochranné prostředky nanáší pravidelně na všechny ošetřené plochy.


V novém vydání časopisu ESTETIKA (09-11/2018) vyšel krátký článek o chemickém peelingu od Académie Scientifique de Beauté.

https://www.estetika.cz/