Péče po chemickém peelingu

20.10.2018

Po peelingovém ošetření je nutné dodržovat několik základních pravidel. Pleť je po chemickém ošetření oslabená a chybí jí její přirozená ochrana. Proto potřebuje specifickou péči. Doporučuje se pleť každý večer vyčistit a nanést zklidňující a obnovující krém, rituál, který je pořeba opakovat během procesu obnovy buněk.

Následná péče po peelingovém ošetření urychluje proces hojení, zklidňuje případné podráždění a vyrovnává hydrolipidový film. Po ošetření je potřeba aplikovat dvakrát denně, ráno a večer po dobu nejméně třech až čtyřech týdnů.

Pro zvýšení účinnosti chemického peelingu je doporučeno denně používat Ochranný filtr SPF 50, který poskytuje ochranu proti UVA i UVB záření. Zároveň pleť chrání před vnějším znečištěním a tím i předčasným stárnutím pleti. Ráno naneste na obličej i krk po použití denního krému a před aplikací makeupu. Ideální také k aplikaci přes make-up lehkým vklepáním do pokožky v průběhu dne.

Oba prostředky pro domácí péči pro pleť ošetřenou chemickým peelingem jsou klientům k dispozici zdarma v rámci ošetření.